Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Europejska Nagroda dla Innowacji w Kulturze i Kreatywności

Ogłoszono nabór do nagrody N.I.C.E. - Europejskiej Nagrody dla Innowacji w Kulturze i Kreatywności. Nabór jest otwarty dla projektów ze wszystkich sektorów, pod warunkiem że są prowadzone przez przedsiębiorców z sektorów: kreatywnego i kulturalnego.

Pierwszy obrazek do nice

Europejska Nagroda dla Innowacji w Kulturze i Kreatywności

Temat tegorocznej edycji: Tworzenie inkluzywnego świata

Globalizacja i cyfryzacja stały się motorem napędowym wolności ekspresji, kulturowej różnorodności i tolerancji. Ponadto prawa człowieka, kultura uczestnictwa i społeczna inkluzja stopniowo stają się standardem i normą w działaniach obliczonych na zbudowanie otwartego, światowego i digitalnego społeczeństwa, pozbawionego jakichkolwiek form wykluczenia.

Nagroda NICE 2017 ma zachęcić osobowości, zespoły i organizacje z sektorów kultury i kreatywności do zaproponowania zaskakujących i eksperymentalnych rozwiązań wspomagających kształtowanie inkluzywnego społeczeństwa w szybko zmieniającym się świecie pełnym zamętu. Szczególna, choć nie wyłączna, uwaga powinna zostać poświęcona tworzeniu projektów stawiających w centrum człowieka, obywatelską partycypację oraz/lub ideę współtworzenia, a także innowacje powodujące zmianę społeczną.

Nabór do nagrody NICE na rzecz inkluzywnej rzeczywistości jest otwarty dla projektów ze wszystkich sektorów, pod warunkiem że są prowadzone przez przedsiębiorców z sektorów: kreatywnego i kulturalnego.

Kto może aplikować?

Uprawnieni do ubiegania się o nagrodę NICE są:

- interesariusze z sektorów kreatywnego i kulturalnego, w tym: architekci, designerzy, filmowcy, performerzy, artyści sztuk wizualnych

- organizacje: non-profit, instytucje publiczne, fundacje, inicjatywy, instytuty badawcze z sektorów kreatywnego i kulturalnego

- zespoły i sieci, również te bez osobowości prawnej aplikujący, którzy w przeszłości brali już udział w naborze, mogą ubiegać się o nagrodę zgłaszając projekt, który nie aplikował do wcześniejszych naborów do nagrody NICE.

Jakie zgłoszenia są poprawne?

Przyjmowane będą projekty i inicjatywy, które zostały rozpoczęte lub zrealizowane między 1.01.2014 a 31.12.2016.

Aplikujący proszeni są o załączenie krótkiego filmu promocyjnego (max. 2 minuty) do aplikacji, który da wgląd w projekt i/lub pomysł. Może to być zarówno film już istniejący (przemontowany, jeśli to konieczne), jak i nowa produkcja.

Film musi:

a) Być w języku angielskim lub zawierać angielskie napisy

b) Zawierać (na samym początku) następujące informacje: tytuł projektu, aplikującego,

miasto, rok realizacji projektu

c) Kończyć się pełnymi napisami.

Jak aplikować: Aplikacja online

Formularz aplikacyjny powinien zostać wypełniony w języku angielskim. Do formularza można dołączyć materiał uzupełniający w formie pliku PDF i JPEG. Proszę uważnie zapoznać się z instrukcją wypełniania formularza. Aplikacja będzie zaakceptowana wyłącznie, gdy formularz będzie kompletny i poprawnie wypełniony.

Procedura aplikacyjna: Terminy

Termin przesłania zgłoszeń online dla wszystkich aplikujących upływa 30 kwietnia 2017 o północy. Nominowanych do nagrody zostanie maksymalnie 10 projektów. Liczba ta stanowi skróconą listę projektów, które będą zaprezentowane podczas kolacji z organizatorami nagrody i ceremonii wręczenia nagród. Skrócona lista aplikantów zostanie ogłoszona najpóźniej 3 czerwca 2017 r.

Korzyści dla zwycięzców:

 Pula nagród wynosząca 20 tys. Euro będzie rozdysponowana pomiędzy zwycięzców w zależności od ich wyniku, pozostającego tajną decyzją jury.

Wszyscy zwycięzcy zaproszeni są na zamknięte spotkanie z fundatorami nagrody NICE, czyli: reprezentantami Ministerstwa Finansów, Energetyki i Przemysłu Nadrenii Północnej-Westfalii oraz miast: Essen, Bochum, Dortmundu i Gelsenkirchen. Spotkanie to jest dla wszystkich zwycięzców okazją do bezpośredniego spotkania i znalezienia możliwości finansowania projektów.

Szczegółowe informacje o sieci i nagrodzie: www.nice-europe.eu
 

Szczegółowe informacje na temat tegorocznej edycji konkursu. PDF

pokaż metkę
Autor: Paweł Majka
Osoba publikująca: PAWEŁ MAJKA
Podmiot publikujący: MSP Kraków
Data publikacji: 2017-03-21
Data aktualizacji: 2017-03-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź